Термометри


Термометр - незамінний медичний прилад, який повинен бути в кожній домашній аптечці. Він використовується для вимірювання показників температури тіла у дітей і дорослих. Купити хороший і точний термометр в Україні та Києві за доступною ціною з доставкою ви завжди можете в нашій інтернет-аптеці Лекфарм.

Різновиди термометрів і їх особливості

В аптеках та інтернет-магазинах представлені наступні види термометрів для вимірювання температури:

 1. Ртутний - стандартний прилад, до числа переваг якого можна віднести високу точність і фіксованість отриманих свідчень. Основний недолік - це вміст ртуті. Якщо градусник випадково розіб'ється, то пари даного хімічного елементу можуть завдати серйозної шкоди здоров'ю людини і навіть призвести до смертельного результату.
 2. Електронний - інноваційний термометр зі зручним дизайном, що дозволяє зберігати в пам'яті показники декількох вимірювань температури, що важливо для відстеження динаміки захворювання і стану пацієнта. Пристрій дозволяє провести процедуру швидко. Підходить для різних способів вимірювання і сповіщає про закінчення діагностики шляхом звукового сигналу. До основних недоліків такого градусника можна віднести недостатню точність показників, якщо пристрій не щільно прилягає до тіла пацієнта, і більш високу вартість в аптеках, в порівнянні з іншими термометрами.
 3. Інфрачервоний - дуже практичний, надійний і простий в експлуатації прилад. Отримані дані зберігаються у внутрішній пам'яті пристрою. Тривалість процедури становить не більше декількох секунд. Цифровий прилад - відмінний варіант для вимірювання температурних показників у маленьких дітей, яким складно спокійно висидіти призначені 5-10 хвилин.
 4. Безконтактний - один з варіантів електронного термометра, що дозволяє вимірювати температуру без дотику з тілом пацієнта на відстані 1-2 см від датчика. Ідеальний варіант для немовлят, важко хворих людей. Проводити медичні процедури з таким пристроєм можна навіть у сплячої людини. Може використовуватися для виміру температурних показників повітря в приміщенні, води. Недоліком приладу є можлива похибка в отриманих показниках, тому для отримання точних результатів процедуру рекомендується повторити кілька разів.

В аптеках для продажу представлені різні види і моделі термометрів. Настільки широкий асортимент дає кожному покупцеві можливість підібрати найбільш оптимальний для себе медичний прилад. Покупців цікавить і вартість товару в аптеці. На цей фактор впливають вид і модель пристрою, можливі методи вимірювання температурних показників, якість і фірма-виробник. Електронні прилади обійдуться трохи дорожче ртутних, проте вони практичніші, значно безпечніші і прослужать протягом довгого часу.

Рекомендації з вибору

Вибирати термометр правильно - просте завдання, якщо ознайомитися з різновидами, функціями, перевагами і недоліками різних моделей даних медичних пристроїв. Перш ніж купити пристрій, слід дізнатися, як він працює, які є додаткові опції, як ним користуватися і скільки коштує воно в аптеці:

 1. Ртутний - бюджетний і простий варіант, який підійде дорослим людям для домашнього використання.
 2. Інфрачервоний - відмінний вибір для поїздок, відряджень. Цей пристрій компактний, що не розбивається, а заміряти температуру можна дуже швидко, в будь-якій позі і не роздягаючись.
 3. Електронний - добре підійде особам похилого віку, забезпечивши їм крайній комфорт і безпеку. Тремтіння рук літньої людини при струшуванні і навіть в ході процедури може не втримати ртутний прилад, і він розіб'ється, що загрожує негативними наслідками. Оптимальний варіант - електронний пристрій з гнучким наконечником, що дозволяє міряти температуру просто поклавши його під язик на 1-2 хвилини.
 4. Безконтактний - ідеально підійде для непосидючих маленьких пацієнтів і допоможе провести процедуру максимально швидко, безпечно, комфортно як для самих дітей, так і батьків.

Для самих маленьких розроблені спеціальні градусники-соски, що мають форму пустушки. Вимірювання температури за допомогою такого пристосування не викликає у немовлят навіть найменшого дискомфорту.

Оптимальним варіантом для всіх членів сім'ї стане інфрачервоний прилад, який характеризується широкою функціональністю. Варто враховувати і форму наконечника. Гнучкий наконечник добре підходить для активних, рухливих маленьких користувачів.

Слід зазначити, що різні моделі можуть мати різні опції і функції (підсвічування, звуковий сигнал, автоматичне відключення, розміри чисел, висвічується на дисплеї, і т.д.), дізнатися про які можна, вивчивши інструкцію або ж порадившись з фармацевтом, консультантом в аптеці.

Як правильно користуватися

Правильне використання градусника допоможе отримати достовірний результат. Існує кілька варіантів вимірювання температурних показників:

 1. Пахвовий - найбільш поширений спосіб, який підходить для всіх видів приладів, за винятком інфрачервоного.
 2. Оральний - здійснюється шляхом поміщення пристрою в ротову порожнину пацієнта. Вимагає крайньої обережності і не рекомендується для проведення заміру температури у дітей. Протипоказано використовувати таким методом скляні прилади з вмістом ртуті.
 3. Ректальний - здійснюється шляхом введення пристрою в область заднього проходу. Незважаючи на те, що даний спосіб підходить для всіх видів приладів і займає небагато часу, процедура досить дискомфортна, тому використовується рідко, як правило, для виміру температури у лежачих хворих.
 4. Піднесення пристрою до шкірних покровів в районі вушних раковин, чола, скроневої зони - дозволяє визначити температурні показники при користуванні безконтактним пристроєм.

Тривалість процедури може займати різний час в залежності від виду пристрою. При використанні ртутного медичного приладу буде потрібно близько 5 хвилин, безконтактні і електронні дають можливість отримати результат за кілька хвилин або навіть секунд.

Додаткові рекомендації

Для отримання достовірних результатів і попередження можливих небажаних наслідків при вимірюванні показників температури тіла варто прислухатися до наступних рекомендацій фахівців:

 • При пахвовому способі потрібно заздалегідь переконатися в тому, що пахвові западини пацієнта сухі.
 • Не проводити медичну маніпуляцію відразу після трапези або ж фізичних навантажень, так як це може спотворити результати.
 • Ртутні прилади після застосування необхідно дезінфікувати за допомогою розчинів з вмістом спирту.

Особлива обережність потрібна при проведенні процедури у малюків. Важливо, щоб процес вимірювання температурних показників у дітей проходив під контролем дорослих, особливо при використанні ртутного пристрою.

Купити термометри в Україні в широкому асортименті за найвигіднішою в Києві ціною завжди можна на сайті нашої аптеки «Лекфарм».