Заспокійливі і снодійні препарати

Щорічно кількість жителів України, які купують заспокійливі і снодійні засоби, збільшується. Зростання споживання цієї групи препаратів обумовлено високими темпами життя, політичною і економічною нестабільністю, стресами. Всі ці фактори негативно впливають на стан нервової системи, викликаючи легкі порушення або різні нервові захворювання. Сьогодні заспокійливі препарати призначають не тільки дорослим, але й дітям. Тому фармацевтична промисловість велику увагу приділяє безпеці лікарських засобів.

Групи і механізм дії

Заспокійливі медикаменти - це комплекси, які надають седативну дію на центральну нервову систему без снодійного ефекту. Ліки від инсомнии (безсоння) покликані полегшити процес засинання, зробити сон міцним, глибоким. Сьогодні на фармацевтичному ринку широко представлені ефективні заспокійливі і снодійні препарати 4 поколінь. Всього в Україні група N05С М (Ахт-код) представлена ​​понад 100 товарними найменуваннями.

Поряд з останніми розробками в аптеках країни можна купити і заспокійливі медикаменти перших поколінь, які зарекомендували себе як хороші засоби, які зміцнюють нерви і нормалізують функцію сну. До них відносяться препарати на основі:

 • Барбітуратів - це I покоління седативних засобів, що поліпшують стан нервової системи, знижують збудливість, що прискорюють засипання.
 • Бензодіазепінів - вони володіють меншою кількістю побічних ефектів і швидше виводяться з організму. При цьому надають на нерви вплив, подібне з барбітуратами.
 • Z -препарати - вони представлені всього 3 засобами.

Ці групи заспокійливих медикаментів впливають на специфічні ГАМК-рецептори нервової системи, які відповідають за сон і швидкість проходження сигналів по нервах. Більшість медикаментів мають поєднаним впливом. Вони є м'якими седативними і снодійними композиціями. При виборі необхідно враховувати цей фактор, особливо тим людям, яким протягом дня необхідно перебувати в зібраному, бадьорому стані.

Четверте покоління седативних засобів істотно відрізняється від 3 попередніх. Вони надають дію безпосередньо на синтез мелатоніну і його рецептори. Це сильні комплекси від безсоння, мають мінімум побічних ефектів. Вони мають вибіркову дію. Так як мелатонін виробляється в нічний час, то ця група ліків підсилює чутливість рецепторів до активної речовини, а в денний час - не діє.

В Америці створено ліки від безсоння 5 покоління. Воно вже пройшло клінічні випробування і скоро з'явиться в аптечній мережі. По механізму дії групу N05С М можна розділити на антагоністи:

 • ГАМК-рецепторів - бензодіазепіни, Z-препарати;
 • мелатоніновой рецепторів;
 • орексинову рецепторів.

Окремо варто виділити снодійні засоби з наркотичною дією.

Седативними властивостями володіють не тільки синтетичні речовини. У рейтингу заспокійливих препаратів представлені комплекси на основі лікарських трав. Незмінним попитом користуються:

 • Корвалол;
 • Настоянка пустирника;
 • Персен;
 • Таблетки Седафітон;
 • Настоянка півонії;
 • Корвалдин;
 • Настоянка валеріани;
 • Неуропан і ін.

Ці заспокійливі засоби найбільш безпечні, мають значний список показань і позитивні відгуки споживачів. Пацієнти найчастіше купують рослинні і традиційні комплекси. Правда, у медиків викликає занепокоєння той факт, що споживачі купують позиції групи N05С М в кілька разів більше, ніж було виписано призначень лікарів.

До засобів, заспокійливим нерви, також відносяться антидепресанти, транквілізатори і нейролептики. Більшість препаратів в нашій країні можна купити без рецепта. Однак навіть слабкі медикаменти можуть викликати звикання і залежність, тому лікуванням стресу, розлади нервів і инсомнии повинен займатися фахівець.

Ліки цієї групи призначають фахівці різних галузей медицини - акушери-гінекологи, невропатологи, кардіологи, педіатри, психіатри, терапевти. Це свідчить про високу значимість групи, так як ліки не обмежуються окремої нозологій (хворобою). Не варто забувати, що безконтрольне застосування заспокійливих і снодійних ліків призводить до звикання, передозуванні (особливо рідких форм), порушення курсу терапії і розвитку побічних ефектів.

Форми випуску

Ліки від нервів і безсоння випускають у формі:

 • таблеток;
 • капсул;
 • спиртових настоїв;
 • екстрактів.

Кожен покупець може вибрати ту форму, яка найбільше підходить йому і зручна в користуванні.

Де купити?

В інтернет-аптеці «Лекфарм» можна придбати широкий асортимент заспокійливих і снодійних ліків. Вони представлені продукцією вітчизняних виробників і провідних світових фірм. Найбільш затребуваними є:

 • таблетки Гипнос на основі доксиламіну - мають холинолитическим, снодійним, заспокійливим, антигістамінну дію;
 • таблетки Соннікс на основі доксиламіну - характеризуються снодійним, заспокійливим, антигістамінних властивостями;
 • Адоніс-Бром на основі екстракту горицвета - виявляє седативні, кардіотонічні властивості;
 • капсули Пасіфор Форт на основі рослини пасифлори і інших екстрактів лікарських трав - заспокоюють НС, знімають напругу.

Багато заспокійливі медикаменти включають додатково вітамінні добавки, які підсилюють дію активної речовини і благотворно впливають на НС.

Ціни на ці ліки суттєво нижче, ніж у роздрібній мережі. Вони доступні всім верствам населення. Знизити ціну на товари допомагають регулярні акції та знижки. Про них можна дізнатися на сайті «Лекфарм». Уточнити наявність товару, скільки коштує ті або інші ліки, можна у консультанта, зателефонувавши за вказаним телефоном. Оператор передзвонить замовнику протягом декількох хвилин.

Товари можна отримати протягом 1-3 днів у відділенні «Нова Пошта», в найближчій філії аптеки «Лекфарм» або замовити доставку з кур'єром по Києву.