Лейкопластирі


Пластир і лейкопластири - це медичні вироби, що застосовуються для догляду за ранами, фіксування пов'язок або введення лікарських засобів через епідерміс. Сьогодні промисловість випускає велику кількість різних видів цих виробів.

Види пластирів

За призначенням розрізняють наступні види пластирів:

 • Бактерицидні - використовуються для лікування саден і ран з метою профілактики їх інфікування. На клейкою внутрішньої поверхні закріплена невелика подушечка з гігроскопічного (вбирає) матеріалу, оброблена дезинфікуючим або антисептичним розчином.
 • Зігріваючі / перцевий - в складі речовини, нанесеного на тканинну основу, є екстракт перцю довгого і беладони. Вони мають местнораздражающим дією, стимулюють кровопостачання тканин, поліпшують їх живлення, послаблюють біль, зменшують набряк. Використовуються для лікування запалення м'язів (миозитов), невритів, артритів, ударів і розтягувань.
 • Охолоджуючі - в складі покриття міститься ментоловое і інші ефірні масла, які надають спазмолітичну і охолоджуючу дію. Випускають охолоджуючі пластирі від температури, головний і м'язовий біль.
 • Протизапальні - оброблені лікарськими і біоактивними речовинами, які надають знеболюючий і протизапальний ефект при артритах, міозитах, невралгіях, травмах, гематомах. Випускають також пластирі, які надають магнітне і теплове випромінювання на осередок патології.
 • Захисні гидроколлоидная - завдяки особливому покриттю і складу їх застосовують для прискорення загоєння ран, захисту від інфікування, вбирання раневого ексудату, створення сприятливих умов для грануляції.
 • Лікувальні / трансдермальні - забезпечують введення лікарських препаратів через шкірний покрив. Вони використовуються для лікування мозолів, тютюнопаління, заколисування. Існують пластирі від «припливів» при клімаксі, цукрового діабету та ін.
 • Фіксуючі лейкопластири - для закріплення пов'язок, проводів, трубок, катетерів.

При застосуванні лікарських пластирів потрібно проконсультуватися з лікарем і прочитати інструкцію. Випускаються набори для домашньої аптечки. Вироби без нанесених лікарських речовин називаються лейкопластир.

Матеріал основи

У пластирі для клейової маси і лікарських речовин використовують основу:

 • неткану - целюлозу, папір, віскозу;
 • тканинну - бавовна;
 • плівкову - з полімеру;
 • шовкову - ацетатну тканину.

Тканини мають властивість намокати, забруднюватися, але вони добре пропускають повітря і не вимагають додаткової перфорації. Плівкова основа не забруднюється, прозора, що не розмокає. Мінусом є те, що пластир не пропускає повітря. Щоб усунути цей недолік, в основі роблять невеликі отвори - перфорацію. Колір виробів також може варіювати - від класичного білого або тілесного до різнокольорових лейкопластирів для дітей.

Форма вироби

Пластир випускають у вигляді квадратів, прямокутників різного розміру, поміщені в індивідуальну упаковку. Лейкопластир - довгі стрічки різної ширини, згорнуті в бобіни.

Де купити?

В Україні в будь-якій аптеці можна купити пластирі від різних виробників. В аптечній мережі «Лекфарм» в Києві асортимент пластирів та інших медичних виробів особливо широкий. Аптека гарантує якість, оригінальність товару, відповідність міжнародним нормам безпеки і доступні ціни.

Тим, хто цінує свій час або не проживає в столиці, купити пластирі від кращих вітчизняних і світових виробників можна в інтернет-аптеці «Лекфарм». У каталозі представлені різні види виробів за вартістю, розміром, довжиною. Ціни на будь-який товар набагато нижче, ніж в аптеках країни.

В режимі онлайн на сайті «Лекфарм» працюють менеджери, які дадуть відповідь на всі питання, що цікавлять покупця питання - скільки коштує 1 одиниця товару, чи є знижки і коли замовлення буде доставлений до найближчого поштового відділення. У Києві можлива доставка замовлення кур'єром.