Глюкометр - спеціальний прилад, призначений для вимірювання показників рівня глюкози в крові і лімфатичної рідини.

Для чого застосовується глюкометр?

Глюкометри представляють собою сучасні пристрої, що дозволяють швидко в домашніх умовах визначити показники глюкози в крові пацієнта. Подібні пристосування застосовуються пацієнтами з діагностованим цукровим діабетом.

Це пристрій дає можливість виміряти цукор в крові. При діабеті першого типу рекомендується використовувати його для визначення необхідної для введення дозування інсуліну. Для пацієнтів, які страждають на цукровий діабет другого типу, апарат дозволяє контролювати стан і відслідковувати динаміку патологічного процесу, не допускаючи його прогресування і приєднання можливих ускладнень.=

Принцип дії глюкометра

Прилад для вимірювання цукру в крові має електрохімічний принцип дії, заснований на особливостях зміни струмового сили, яка виступає в якості параметрів для виміру рівня глюкози. 

Пристрій оснащений тест-смужками зі спеціальним покриттям, при попаданні кров'яних крапель на яке починається хімічна реакція, після чого продукуються специфічні речовини, що дозволяють визначити результат.

Існують також фотометричні пристрої, що визначають показники в ході взаємодії певних речовин на смужках з капілярної кров'ю.

Способи застосування

Вимірювання цукру в крові за допомогою глюкометра - проста і швидка процедура. Для початку прилад потрібно налаштувати, вставити тест-смужку. Потім з пальця забирається кров. Перед цим область передбачуваного проколу дезінфікується за допомогою спирту.

Результат стає відомий через максимум хвилину. Проводити діагностику рекомендується в ранкові години, на голодний шлунок, після їжі і перед відходом до сну.

Переваги використання глюкометра

Сучасний вимірювач цукру в крові має такі переваги: 

  • компактність пристрою, що дозволяє брати його з собою;
  • швидке отримання результату;
  • доступна ціна;
  • просте і зручне використання;
  • високі показники точності результату;
  • безболісність процедури.

Недоліки

Вимірювальний пристрій може мати такі недоліки:

  • Можливі похибки в точності отриманого результату (до 20%).
  • Необхідність регулярного придбання одноразових тест-смужок для роботи з пристосуванням.
  • Необхідність дотримуватися певних правил зберігання, оскільки дані пристрої не працюють при надмірних порушеннях показників температури і вологості, зазначених в інструкції.
  • У деяких пристроях потрібно паркан досить великої кількості крові.

Рекомендації по підбору глюкометра

На сучасному ринку представлена ​​велика кількість глюкометрів. При виборі слід враховувати марку і вартість пропонованого вироби. Має значення тип цукрового діабету і вікова категорія пацієнта. Особам похилого віку підходить апарат, оснащений великим монітором або має звуковий супровід.

З приводу вибору оптимального приладу рекомендується попередньо проконсультуватися з лікарем. Купити глюкометри в Києві в широкому асортименті, за розумною вартістю можна в аптеці 36,6 «Лекфарм».